Olejowanie włosów

Masz problem z wypadającymi włosami, rozdwajają ci się końcówki a może masz zniszczone i łamliwe włosy? Olejowanie włosów może rozwiązać twoje problemy. Olejowanie włosów poprawia ich wygląd, sprężystość oraz sprawi, że będą bardziej miękkie.

Sposób ten przybył do nas z Arabii oraz Indii. gdzie był od dawna stosowany. Olejowanie to bardzo prosta czynność wystarczy tylko od skóry głowy do końcówek rozprowadzić olej na włosach. Zabieg ten powinno się stosować na 1-3 godzin przed myciem włosów zależnie od stosownego specyfiku.

Oleje, które można stosować do włosów

  • Olejek kokosowy – jeden z najmodniejszych olejów, który doskonale odżywia i regeneruje włosy
  • Olejek indyjskie – doskonałe oleje do włosów z charakterem orientalnym
  • Olejek ze słodkich migdałów – najlepszy wybór dla matowych i przesuszonych włosów
  • Olejek rycynowy – dla wypadających włosów i rozdwajających się końcówek. Pomaga również na łupież
  • Olej jojoba – dla przesuszonych i słabych włosów. Również działają kojąco przy łupieżu
  • Oliwa z oliwek – dla przesuszonych włosów nie ma nic lepszego niż jej właściwości nawadniające

Olejów do włosów jest naprawdę mnóstwo a powyższe przykłady to tylko niektóre z ich. Mają różne konsystencje. Jedne nadają się już w temperaturze pokojowej do wmasowania do włosów a inne należy podgrzać przed ich zastosowaniem. Powinno się je chronić przed światłem dziennym a najlepszym miejscem do ich przechowywania będzie zimne i ciemne miejsce w lodówce.

Sposoby olejowania

Sposobów olejowania włosów jest naprawdę mnóstwo. Możemy nakładać łyżeczkę oleju od skóry po same końce włosów na suche jak i mokre włosy. Również możemy zrobić płukanie włosów oleju. Dobór sposobu olejowania to kwestia indywidualna i powinniśmy skorzystać z każdego, aby dobrać idealny do nas.

Podobne wpisy